Entegre Tesislerimizdeki Üretim Gruplarımız

Üretimdeki anlayışımız, metal ofset ve teneke kutu ambalaj ihtiyaçlarınızı en hızlı ve doğru bir şekilde karşılayarak, memnuniyetinizi en üst seviyede tutmaktır

Metal Ofset Baskı

Ünitemizdeki metal offset baskı ve laklama çözümleri

Gıda Metal Ambalaj

Zeytin, peynir, yağ vb. gıda metal ambalaj üretimleri

endüstriyel kutu, ambalajlar

Endüstriyel Ambalaj

Madeni yağ, motor yağı teneke kutu ambalaj üretimi

Boya, Tiner, Membran

Boya, tiner, likid membran teneke kutu ambalaj ve kovaları

Kumbara & Kalemlik

Metal ofset baskılı teneke kumbara ve kalemlik üretimi

Levha Üretimi

İş güvenliğ, uyarı-ikaz levhaları, trafik levhaları üretimi

Teneke Ambalaj Üretim Hattımız

Müşteri istek ve beklentilerini en hızlı şekilde karşılayarak müşterilerimize, teneke kutu ambalaj ürünlerimizi kullanmanın kalitesini yaşatmaktır.

Tek Metal Ambalaj San.Tic.Ltd.Şti' nde üretim prosesleri Hazırlık Bölümü ve Montaj Bölümü olmak üzere ikiye ayrılır.

Montaj bölümünde yarı mamüller hazırlandıktan sonra ürün oluşturulur. Ereğli A1 kalite sac levhalara ürünlerin baskısı yapıldıktan sonra hacmine göre levhalar tam otomatik duble makasta kesilmektedir. Levhalar baskısız, tek tarafı baskısız diğer tarafı emaye ve baskı, tek tarafı gold lak diğer tarafı emaye ve baskı, tek tarafı baskısız diğer tarafı gold lak, her iki tarafı gold lak, tek tarafı gold lak diğer tarafı gold lak ve baskı olabilmektedir. Yapılan baskılarda levhanın her iki kenarında dikiş kaynak boşlukları bırakılmaktadır. Müşteri isteğine göre bu boşluklara toz lak ve silverlak tatbik edilir. Levhalar hazırlandıktan sonra montaj bölümündeki ilk operasyon dikiş(birleştirme) dir. Tavlı bakır telin iletkenliği ile elektrik kaynağı yapılarak levhanın iki kenarı birbirine birleştirilerek silindirik şekil oluşturulur. Daha sonra köşeleme adını verdiğimiz tezgahta tenekeler prizmatik şekle sokulur. Büyük ambalajlarda (18 lt) müşteri isteğine göre forma işlemi yapılır. Daha sonra kapakların takılmasından önce kenar açma adını verdiğimiz operasyonla gövdenin alt ve üst kenarları dışa dönük olarak her iki tarafa etek açılır. Son olarak dip kısma dip kapaklar, üst kısma üst kapaklar kapatma tezgahlarında takılır. Kapatma tezgahlarında makaralar vasıtasıyla kapak ve gövde birbirine kenetlenir. Böylece teneke kutu hazır hale gelmiş olur. Sızdırmazlık testinden geçen tenekeler müşterinin isteği doğrultusunda paletlere dizilir, bağlanır ve strechlenerek sevkıyata hazır hale getirilir..

Teneke kutuların dip ve üst kapakları otomatik preste basılıp kıvırma işlemi el değmeden Otomatik Kapak Hatlarında üretilmektedir. Teneke kutu üretiminde kullanılan dip kapak, üst kapak, orta kapak ve kapsülden oluşan yarı mamuller hazırlık bölümünde üretilir. Kapaklık malzeme olarak kullanılan Ereğli A1 kalite sac levhalar müşteri isteğine göre 25 LB kalay kaplı(laksız), tek tarafı laklı, laklı resimli, tek tarafı silverlaklı, tek tarafı gold lak diğer tarafı pigment laklı olmak üzere matbaamızda baskı yaptırılır. Kapaklık levhalar üretilecek kapağa göre makaslarda kesilir. Üretilecek teneke hacmine göre (2,3,4,5,10,18,18/2,18/4,18/6 lt) kapakların boyutları da değişmektedir. Kapağın cinsine göre kapaklık levhalar şerit halinde kesilir. Kapak basmak üzere kesilen şeritler otomatik preslerde (40-60 ton) basılır, conta malzemesi tatbik edilir ve dikey fırınlarda conta kurutulur. Kapak hatlarımızda tam otomatik presler kullanılmaktadır. Dip kapak üretiminden sonra üst kapak üretimine geçilmektedir. Üst kapaklarımız da otomatik hatlarımızda üretilmektedir. Bobin şeklinde alınan sac levhalardan preste kapsüller basılmaktadır Üst kapak üretiminde müşteri isteğine göre dolum için çeşitli ebatlarda dolum delikleri açılmaktadır. Delinen kapaklara puntalama vasıtasıyla plastik kulplar takılmaktadır. Bazı tenekelerde dolumdan sonra metal kapak kullanılmaktadır. 39 mm, 90 mm,136 mm çapında metal kapaklar da işletmemizde hazırlanmaktadır. Nihai müşterinin kullanımı esnasında herhangi bir yaralanmaya sebep vermemek için metal kapakların keskin çevresi körlingleme adını verdiğimiz bir operasyonla körlenmektedir.